Брейнрайтінг: 108 ідей за 30 хвилин

Метод мозкового штурму досить відомий в колах індустрії, пов’язаної з творчістю. Однак останнім часом методика ставитися під сумніви теоретиками і практиками психологічної науки, що змушує займатися напруженими дослідженнями в пошуках альтернатив. Вчені пропонують ряд ефективних технік генерації ідей, які намагаються з успіхом використовувати конференц-сервіс.

Brainwriting – висловлюйте думки на папері і відчувайте причетність до народження ідеї.

Брейнрайтинг: 108 идей за 30 минут

Все почалося з пропозицій німецького професора Бернда Рорбаха щодо вдосконалення методу мозкового штурму. Великі зали багатьох призводять в скрутне становища, і висловлювати вголос свої думки при великому числі присутніх можуть далеко не всі. Озвучування ідей можна замінити викладом їх на папері. До початкового назвою методу додавалося вираз з трьох цифр::

  • 6 – число що беруть участь;
  • 3 – кількість продуманих з них ідей;
  • 5 – час тривалості сесії.
Брейнрайтинг: 108 идей за 30 минут

Для здійснення методики будуть потрібні невеликі зали. У правилах нічого складного немає – на виданих бланків кожен учасник за відведені на сесію 5 хвилин викладає три вигідні ним ідеї, які відповідають тематики. Після чого листи по колу передаються сусідам. Викладене можна прийняти, як основу для розвитку працювання або сформулювати нові. Після відведених п’яти хвилин відбувається обмін бланками. У такий спосіб за півгодини збереться 108 різних варіантів здійснення основної думки.

Меритократія, що означає владарювання гідних ідей – основний акцент методики. Обмін письмовими ідеями дозволяє уникнути їх нав’язування іншим учасникам. Простота брейнрайтінгу не вимагає попередніх підготовчих робіт для зустрічі. Потрібна тільки орендувати зал (скромних обсягів). Результати методики високі, підходять сором’язливим людям для спільної розробки проектів або пошуку виходу з конфліктної ситуації. Розвиває групову командну згуртованість, оскільки кожен присутній відчуває свою причетність до появи великої ідеї.