Зал для мастер-классов

Користь майстер – класів. Як має бути обладнаний зал для нього

Реалізація ідеї по проведенню майстер – класу потрібна людям, які хочуть навчитися чому – то. Затребувана серед творчих майстерень, кафе. Перше, на що варто звернути увагу – важливість показати знання і вміння в деякій області іншим. Майстер, що надає інформацію в маси, повинен враховувати, нею швидко починають користуватися. Це застосовано до будь-якого навчання. Важливим моментом є правильна організація оформлення простору, де планується захід.

Підбірка тематики

Прийнявши рішення поділитися уміннями, досвідом, важливим кроком стане вибір теми майстер – класу. Спочатку треба визначити аудиторію, на яку орієнтоване заняття. У більшості випадків це новачки без творчих навиків. Тема має бути учасникам під силу. Заздалегідь варто обдумати, скільки знадобиться часу, щоб продемонструвати уміння. Треба враховувати, що не усім запрошеним може легко впоратися із завданням.

Рекомендується заздалегідь підготувати макет. Бажаючи передати основи максимально, такі дії не завжди приносять результат. Одно зайняття не допускає показ відразу декількох тем. Інакше є вірогідність перевантаження, сплутування думок. Доросліша категорія вимоглива до себе, тому переживає невдачі.

Треба економити власні сили й час. Не варто забувати про групову роботу. Тут кількість питань може рости. Учасникам надається завдання однакової складності. При цьому не обов’язково обмежуватися конкретним вибором. Головне, щоб були сюжети, прораховані тим, хто влаштовує зайняття. Якщо недостатньо сил для демонстрації декількох програм в межах одного викладання, доцільніше визначити єдність напрямку для всіх.

аренда зала для мастер класса

Особливості оснащення залу

Орендуючи приміщення, треба зважати специфіку події. Зайняття має на увазі рух. Спочатку присутні отримують необхідну інформацію, потім навчаються застосовувати практично. Приміщення повинне включати наступні моменти:

 • майданчик має бути просторим, не зайнятими залишаються подіум і центр залу. По ходу проведення розставляння посадочних місць може мінятися. У такому разі не обійтися без легких стільців. Що дозволить у будь-який момент їх перемістити. Тип розсадження вибирається так, щоб всі могли бачити і чути промовця. Можна розмістити гостей півколом або по периметру приміщення. Невелика кількість запрошених дозволяє умістити усіх одним рядом;
 • обов’язкова наявність технічних засобів. Знадобиться проектор, мультимедійна система, підсвічування, стереозвук, флипчарт. Такі прилади можна взяти в оренду;
 • організація кави – брейк. Що сприяє розслабленню присутніх, підкріпитися під час перерви. Короткі паузи хороші при неформальному спілкуванні, дозволяють познайомитися з гостями, зав’язати потрібні зв’язки. У залежності пори року, складається меню. Наприклад, в холодний період краще випити чашку чаю, підкріпитися гарячим бутербродом. Фруктові коктейлі і прохолодні напої доречні влітку.аренда зала для мастер класса

Рекомендації по вибору меблів

Зал має бути оформлений, щоб максимально комфортно провести зустріч будь-якого масштабу. Обстановка повинна розташовувати до роботи, не відволікаючи від основної теми. Для створення зручності обстановки, слід грамотно вибрати предмети меблів. В першу чергу враховується доцільність різних типів меблів, величина, площа простору. Окрім цього варто звернути увагу на деякі нюанси:

 • стіл – розмір вибирається з урахуванням вільного розташування людей, щоб можна було без зусиль відсовувати крісло. Без зусиль встати, сідати за стіл переговорів. Якщо такі чинники упускаються, надалі доведеться зіткнутися з рядом незручних моментів;
 • позбавлення від зайвих меблів. Деякі конференц – зали оснащені великою кількістю полиць, трибун, акваріумів. Інтер’єрні предмети можуть бути присутніми, не поглинаючи увесь простір. Ніщо не повинно перешкоджати вільному переміщенню учасників;
 • кількість гостей. Рекомендується продумати заздалегідь, скільки планується присутніх. Якщо це буде велика аудиторія, столи розставляються так, щоб можна було ходити, не зачіпаючи сусідів. Якщо майстер – клас вимагає вибору невеликого столу, треба організувати простір з урахуванням монтажу екрану, додаткової техніки;
 • сполучуваність меблів. Коли предмети інтер’єру не гармонують між собою, це помітно усім. Щоб від заходу залишились позитивні враження, варто дотримуватися стилю і дизайну приміщення.

аренда зала для мастер класса

Зручність

Будь-яка дрібниця не має бути упущена. Знадобляться різні види серветок, щоб руки після завершення робіт залишалися чисті. Якщо під час майстер – класу має відбутися брудна робота, краще запастися захисними фартухами, рукавичками.

Загальна думка від проведеного складається з дрібних і важливих деталей. Питна вода має бути у вільному доступі, в санвузлі бути туалетний папір, мило, дзеркала.

Головною складовою будь-якого заходу є аптечка. Яка містить необхідні елементи, що знаходяться під рукою. Безпека тих, що навчаються лягає на плечі організатора.

Вибираємо приміщення

Обговорення питання оренди повинне проходити з уточненням деталей, що цікавлять:

 • віддаленість від зупинки громадського транспорту, метро;
 • можливість під’їзду на машині;
 • загальна площа приміщення;
 • наявність діючих електричних розеток;
 • освітлення, обігрів, система кондиціонування;
 • стан санвузла.

Такі питання краще ставити при першому дзвінку. Також можна подивитися фотографії, розміщені на сайті компанії, що здає зал. Не треба кидатися на перше оголошення, що попалося, краще переглянути всі варіанти. Можна зупинити свій вибір на кращому. Бажано перед початком проведення події, особисто оглянути приміщення і перевірити справність техніки, устаткування.

До питання оплати слід відноситися серйозно, заздалегідь уточнивши, коли необхідно внести суму. Щоб позбавитися усієї метушні, краще довірити підготовку майстер – класу професіоналам.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *