Що таке PechaKucha? Про формат 20х20

Викладати цікаво і в стислій формі, економлячи час слухачів, даючи максимум інформаційної суті – це першорядні вимоги, які передбачає організація заходів, пов’язаних з бізнес-зустрічами. Таке бачення презентацій з’явилося у Марка Дітамі і Астрід Кляйн під час роботи в столиці Японії, слухаючи довгі доповіді своїх колег-дизайнерів. В результаті ними було розроблено формат, який значно скорочує час на презентацію зі збереженням її ефективності.

20х20

Что такое PechaKucha? О формате 20х20

Представлення проекту передбачає показ слайдів з коментарем, який триватиме не більше 20 секунд. На все це дійство йде близько 7 хвилин. Перемикання відбувається в автоматичному режимі, тому спікерові немає потреби підстьобувати оператора або просити його повертатися до попереднього зображення. Великі зали вимагають саме цього. Дієвість методу зробила його популярним по всьому світу. Його можна застосувати не тільки по відношенню до масштабних офіційних заходів, але і для обмеженого кола учасників (корпоративна презентація), для яких потрібні невеликі зали.

Чи варто звертатися до методики PechaKucha

Что такое PechaKucha? О формате 20х20

На етапі підготовки до майбутньої події організаторам варто задатися серією питань:

  •   Чи готові учасники до сприйняття 3-6 спікерів?
  •   Захід розрахований на 1-2 години?
  •   Чи передбачається максимальне розмаїття на івент?
  •   Чи передбачає оренда залу наявність техніки забезпечує передачу відмінної якості зображень?
  •   Чи готові організатори до додаткової витрати часу на підготовчий процес, в порівнянні зі звичайними конференціями?

Навіть одина позитивна відповідь буде приводом для того, щоб задуматися над форматом, якщо ж таких відповідей декілька, то «друк-купа» – знахідка для організаторів.