Вибір бізнес тренера

Вибір бізнес тренера

Основним критерієм підбору бізнес – тренера являються його початкові дії над замовленням. Від того, як він включиться в процес, залежатиме результативність заходу. Професіонал може ставити багато питань, що стосуються тренінгу. Сюди входить склад учасників, організація заходу, ситуація в компанії.

Самостійна розробка програми дозволяє йому легко вносити корективи, доповнення. Якщо тренер веде подію по чужому плану, йому складно буде відійти від шаблонів.

Вибір бізнес тренера

Критерії вибору

Зустрівшись особисто з претендентом, відібравши кандидата, що сподобався, можна приступати поглиблено вивчати резюме. Відповідність бізнес – тренера певним критеріям, забезпечує ефективність підприємству:

 • досвід роботи в суміжній галузі, достатня клієнтська база. Розуміння методики, нюансів, застосування на практиці інструментів;
 • освоєння прийомів проведення тренінгів, уміння розробки персональних продуктів. Володіння методичною схемою. Важливо звертати увагу на широкий діапазон використання авторських програм;
 • представлення повного процесу навчання. Що дозволяє збудувати цикл управління персоналом. У роботі має бути присутньою системність, пропозиція різних варіантів;
 • запропонована програма повинна містити тему, цілі тренінгу. В ході якого вирішується проблема. Має бути чіткий формат з тривалістю робіт;
 • здатність варіювання різною тренінговою технікою.

Вибір бізнес тренера

Можна запропонувати розповісти про підсумки роботи з іншими замовниками. Про особливості впровадження технологій, методів, які пропонуються. Проекти, втілені в життя, стануть кращою рекомендацією. Іноді варто поспілкуватися з клієнтами, щоб зрозуміти у загальних рисах постановку завдань, їх рішення.

Плюсом буде, якщо тренер має свої статті, публікації. Треба ознайомитися з матеріалом. Тут важлива структуризація тексту. Коли людина зрозумілою мовою викладає письмово думки, це означає, що йому під силу зробити це в усній формі.

Якість роботи

Судити про професіоналізм бізнес – тренера можна за допомогою таких параметрів:

 • відсоток замовлень, що повторюються, від одного клієнта. Слід дізнатися про довгострокові проекти;
 • плідна співпраця з різними замовниками;
 • яка частина контрагентів прийшла по рекомендаціях. Якщо фахівець веде активну діяльність, мають бути відгуки.

Вибір бізнес тренера

 

Тестинг

Можна влаштувати наочний перегляд необхідного тренінгу. Бажано, щоб тренер в деталях описав пункти програми :

 • види вправ, що проводяться;
 • управління процесом;
 • висунуті цілі, їх досягнення.

 

Демонстрація матеріалу полегшить вибір. Завдяки такому способу, надається можливість познайомитися з компанією, співробітниками. Таким чином простіше зрозуміти користь тренера для групи за короткий проміжок часу.

Вибір бізнес тренера

Мотиваційний спікер

Веде роботу персонально з керівниками, виступає в ролі коуча. Може виступати на корпоративних заходах, що надихає співробітників на розкриття потенціалу. Допомагає досягти бізнес цілей. З таким бізнес – тренером вийде збудувати грамотну систему управління. Він використовує спеціальні прийоми і інструменти, спрямовані на мотивацію персоналу.

Ефективність результатів залежить від його прикладених здібностей, також від загальної корпоративної культури. Якщо бізнес розташований до людей, при цьому вони повною мірою зацікавлені, працюючи на всі 100 відсотків, ефект виступу такого тренера триватиме до декількох місяців.

У разі, коли корпоративний рівень пригнічує співробітників, спікер намагається оживити ситуацію, отримання результативності буде зведено до мінімуму. Може статися так, що кращий персонал після завершення заходу покине компанію, усвідомивши гідну долю.

Бізнес – тренер як психолог

Виконує особливу роль в суспільстві, допомагаючи деяким позбавитися серйозних проблем на емоційному рівні. Використовуючи методику роботи з психікою, фахівець допомагає клієнтам вирішувати особисті питання, усунути проблемні місця в робочих стосунках.

Консультація проводиться для бізнесменів з метою розуміння себе, їх оточення. Таким чином сприяючи створенню сприятливої корпоративної атмосфери.

Суть такого підходу полягає в пізнанні і розумінні різних типів людей. Що дозволяє упізнати їх бажання, переваги, цінності. Як наслідок – правильний розподіл функцій всередині бізнесу. Таке управління принесе плоди, збільшуючи віддачу в декілька раз.

Тренер вузької спеціалізації

Професіонал, що особисто збудував успішну справу в певній сфері і повчальний інших будувати бізнес за аналогією.

Плюсом такого майстра є те, що є можливість зберегти команду від помилок, недоліків. Пояснюється це тим, що він досяг успіху в конкретній області, зайнявши нішу і пройшовши через різні нюанси. Що буде корисне і повчальне для власного бізнесу.

Єдине, рекомендується переконатися в отриманні повної інформації і основних складових. Це стосується створення продукту, його просування, реалізації, налаштування прийому платежів, організації бухгалтерського обліку. Якщо під час контакту з подібним бізнес-тренером немає представлення цілісності картини бізнесу, це говорить про вузьку його спрямованість. Іноді це виявляється корисним.

Складнощі полягають у виборі фахівця, що розбирається одночасно в маркетинговій діяльності, управлінні, фінансах. Має сенс періодично звертатися за допомогою консультантам певної сфери, беручи у них самі передові навички і досвід.

Експерт

Цей вид тренера хороший тим, що веде роботу профільної галузі. Це відмінний практик. Бувають випадки, коли робота не приносить задоволення, хочеться розвиватися. При цьому відсутні умови. У цій ситуації фахівець допомагає реалізувати себе в навчанні, передаючи знання учням.

Співпрацювати з таким тренером цікаво. Можна ставити різні питання, на які завжди знайдеться відповідь. Притягати фахівців такого роду доцільно, якщо у фірмі накопичилася безліч невирішених проблем. Експерт роз’яснить, підкаже шлях до дії. 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *