Як ефективно висловлювати свої думки: принцип піраміди Мінто

Будучи співробітником найбільшої консалтингової компанії США, Барбара Мінто стикалася з ситуаціями, коли клієнти категорично відмовляються від запропонованих послуг. Це наводило на висновок про неправильний спосіб донесення інформації. Внаслідок цього Барбарою була розроблена власна методика ефективного донесення інформації. Використовуючи її спільно з послугами, які надає конференц центр, можна істотно підвищити результативність свого бізнесу.

Особливості структури мови

Как эффективно излагать свои мысли: принцип пирамиды Минто

Використовуючи особливості роботи людського мозку до запам’ятовування початкової частини (рідше – кінцевої) інформаційного блоку (будь то мова, чи візуалізація), відбудовуємо структуру спічу, надаючи слухачеві головну думку спочатку і уточнюючі деталі в кінці. Або навпаки.

У чому важливість такого підходу?

Как эффективно излагать свои мысли: принцип пирамиды Минто

Оренда залу, підготовка ідеальної (як вам здається) мови, запрошення та розміщення гостей, організація харчування – величезна робота, яка виконана для інформування роботи компанії, її товарах і послугах. Але після виступу очікуваного результату немає. Чим пояснити такий провал? Тільки невраховано особливісь людей довго не концентруватися на виступі.

Піраміда може мати вигляд зверху вниз (більш дієвий варіант) – «спочатку головне», або навпаки, якщо слухачі добре обізнані про основні постулати,вони мають кілька рівнів:

  • вершину – квінтесенція послання;
  • розкладаємо думка на частини;
  • подальший поділ тез;
  • їх дроблення.

Цих підрозділів може бути безліч, головне, щоб великі зали сприймали інформацію, і вам було про що розповідати. Але краще обмежитися чотирма рівнями, далі ефективність процесу падає.

Ефективність виступу не вирішується простим планом, поставленою дикцією, жартами і розкутістю, будь то величезні аудиторії або невеликі зали. Слід побудувати виступ на основі багаторівневої структури:

  1. Визначаємося про предмет розмови, проблеми та шляхи її вирішення (головна думка).
  2. Історія рішення задачі, яка обговорюється на зустрічі.
  3. Узагальнення розповіді на перших двох етапах і висновки із зазначенням методів вирішення обговорюваних питань.

Користуючись цими принципами, можна підготувати ефективні максимально логічні і зрозумілі усні доповіді, письмові звіти.