Як запам’ятати багато інформації, використовуючи метод римської кімнати

Всім відомо, яким Цицерон був чудовим оратором. А однією з особливостей виступів великої людини було наступне: всі вислови, цитати та ін. він знав напам’ять і ніколи не користувався написаним на папері. Як же йому вдавалося стільки запам’ятати?

Вивчити багато інформації: як це можливо?

Как запомнить много информации,используя метод римской комнаты

Для початку необхідно записати мову, яку ви маєте намір вимовляти, на папер. Складіть план, для зручності розділіть свою розповідь на логічні блоки. При записи майбутньої промови у вас вже відкладеться багато фактів. А далі – питання в запам’ятовуванні.

Як завчити свій спіч, щоб зовсім не підглядати в написане раніше? В даному випадку на допомогу прийде ефективний метод запам’ятовування, яким користувався сам Цицерон, готуючись виступати перед публікою. Це – метод римської кімнати (його також називають «Ціцеронових дорога»).

Суть популярної методи

Как запомнить много информации,используя метод римской комнаты

Зазвичай підготовка до виступу зводилася у знаменитого оратора до наступного: він ходив по кімнаті, «прив’язуючи» факти, про які треба було говорити, до обстановки в ній. А вимовляючи свою промову публічно, представляв кімнатну обстановку і в думках немов «переміщався» всередині, згадував все, що необхідно..

Вам належить публічний виступ? Варто потренуватися перед тим, як будете вимовляти вступну промову, застосувавши метод великого Цицерона.

Вибір приміщення

Как запомнить много информации,используя метод римской комнаты

Своєрідною основою «римської кімнати» може стати все, що завгодно – будинок, квартира, приміщення в офісі (навіть якась віртуальна кімната), підійде і ваш постійний маршрут на службу або на прогулянку в парк. Важливо, щоб ви могли чітко відтворити в голові всі елементи обраного залу або приміщення. Так буде легше уявити картинку, а потім і відтворити конкретну послідовність.Прив’яжіть головні відомості до об’єктів обраної місцевості, приміщення.або знайомої місцевості

Таким чином, ви запам’ятаєте, як інформацію в загальному, так і поняття, статистику, числа і ін. А тепер – в дорогу. Кілька разів «пройдіться» своїм асоціативним маршрутом. І коли постанете перед слухачами, у вашій голові повинна з’явитися «римська кімната». Слідуючи по ній, ви будете натрапляти на опорні пунктики, які допоможуть, немов за ниточку, витягнути необхідну інформацію.

Чи чекають вас великі конференц-зали зі слухачами або приміщення поменше, організація бізнес заходів, лекція або виступ на виставці і т. Д. – освоївши метод «римської кімнати», набагато легше впоратися з поставленим завданням.Конференц-центр «Адмірал Хол» завжди радий запропонувати великі і маленькі конференц-зали для проведення важливих заходів.