Чітка онлайн-трансляція конференцій: детальна презентація дій

Чітка онлайн-трансляція конференцій: детальна презентація дій

Сьогодні трансляції в інтернеті тих чи інших подій, заходів стали досить популярною послугою. Це відмінний метод передачі відеоматеріалів для аудиторії з широким глядацьким охопленням. І що дуже важливо: все це можливо в режимі реального часу.

Так, при проведенні конференцій в організаторів є можливість відтворювати те, що відбувається в залі на екран з камер. Але крім цього, ще й транслювати подію через Мережу прямо в Ютуб або на інші сайти.

Трансляція зображення з чітким звуком і зображенням можлива завдяки залученню професійних пристроїв.

Також такі трансляції онлайн відрізняються тим, що вони дуже живі: аудиторія відчуває природність, а значить, і більше довіряє на відміну з ситуацією з заздалегідь змонтованим матеріалом.

Чітка онлайн-трансляція конференцій: детальна презентація дій

Пряма трансляція того, що відбувається в залі, сприяє максимальному залученню глядачів з будь-якої локації світу: можна без проблем спостерігати за подією незалежно від місця перебування. Організаторам, у свою чергу, легко відстежувати статистику числа переходів, переглядів, а також регіонів, де фіксується максимум глядачів, часу перегляду.

Професіонали (в тому числі й команда компанії https://a-ces.com.ua/online/) виконують завдання, що потребуються для проведення ідеальної онлайн трансляції заходу. Роботи проводяться будь-якої складності. Фахівці правильно підберуть необхідну «точку», а також найкращий ракурс для забезпечення якісного звуку і «картинки».

Підготовка до онлайн трансляції

Для проведення прямої трансляції буде потрібен заздалегідь прописаний сценарій. Знімати спонтанно – ідея не найкраща: можна забути й не дати важливу інформацію, заплутатися.

Необхідно заздалегідь визначитися з метою транслювання, позначити приблизні тези. При цьому дослівний сценарій – зайве: важливо дотримуватися чітко сформульованого плану, тоді з поставленим завданням можна впоратися відмінно.

Так, значна частина необхідної інформації відома ще на старті підготовки: на який час призначається конференція, які спікери виступають, їх теми. Такі дані можна залучити в підготовчій роботі: продумати нюанси оформлення заходу, шаблони. Тоді в ході івенту можна буде лише вставляти необхідний текст в певні поля, без суєти, виконуючи усе без хвилювань і відволікання на дрібниці.

Готуємо шаблон поста для блогу

Тема, невеликий вступ, початкові картинки, перелік заголовків H2, а також внутрішніх посилань (подібно вікіпедіївським) для забезпечення зручного переходу всередині поста до цитат конкретного оратора – все це людям, що виступають, необхідно створити до початку конференції. Є раціональне зерно в тому, щоб залучити один пост для освітлення івенту в повному обсязі: анонсу, трансляції в режимі онлайн, звіту за підсумками проведення. На Uniform Resource Locators (url-адреса) посту в блозі в ідеалі дати посилання у відео трансляції в ході проведення конференції. Подібну публікацію користувачі поширять швидше і з більшою охотою, ніж пару постів за мотивами івенту.

Чітка онлайн-трансляція конференцій: детальна презентація дій

Фотоцитати: робимо шаблони для них

Як стверджують експерти, на сьогодні фотоцитати вважаються оптимальною формою твіттер-трансляції. А записи з фото зображеннями цитуються іншими користувачами й, таким чином, активніше поширюються Мережею, на 95% частіше звичайних твіттер-повідомлень.

Складові фотоцитат (крім безпосередньо цитати) краще теж підготувати заздалегідь, не перед самим початком події:

  • інформаційний блок вгорі сторінки на сайті з логотипом заходу;
  • фото людини, що виступає, текстову форму;
  • підпис оратора;
  • інформаційний блок в нижній частині ресурсу, де вказується логотип, даються посилання на інтернет-журнал подій в блозі з мотиваційним закликом «Дізнатися більше тут».

Все, що потім залишається зробити – вставити необхідну цитату, забезпечити її ілюстрацією безпосередньо в ході промови спікера.

Що потрібно анонсувати

Анонси майбутніх трансляцій в блозі слід розподілити на етапи й публікувати:

  • приблизно за тиждень до майбутнього заходу – це буде роз’яснювальний анонс;
  • за день до івенту – з фото, що заманює.

У соцмережах вже в період анонсування трансляції конференції варто поцікавитися у фоловерів: які теми слід висвітлити на конференції насамперед.

Правильна організація часу

Ліміт часу – проблема для всіх людей, які організовують трансляції.

Навіть якщо і хочеться розповісти слухачам багато, важливо не робити транслювання надто довгим. Не всі глядачі здатні по кілька годин дивитися нехай і дуже цікаве, інформаційно насичене, відео. В ідеалі – виділити для такого матеріалу не більше як годину. Якщо інформація дуже вартісна, унікальна і реально крута, то можна і розтягнути час трансляції ще на пару годин.

Грамотна настройка техніки

Як зробити так, щоб те, що транслюється, ідеально чули?

Крім того, що говориться в ході проведення і трансляції конференції, важливо і те, у що це робиться. Коли глядачі замість слів спікера чують малозрозумілі звуки, шипіння та іншу звукову нісенітницю, то яким би не був цікавим сценарій, він не врятує таку неприємну ситуацію. Тому варто подумати про звук окремо.

Для забезпечення гарної чутності необхідний мікрофон (встановлений стаціонарно), а також петлички – для можливості пересування в ході трансляції та знімання не тільки з однієї локації. Необхідний і окремий аудіоінтерфейс, оскільки той, що вбудований в комп’ютер, не дасть оптимального звуку. Для того, щоб під’єднатися до аудіокарти, будуть потрібні адаптери.

Що стосується аудіоінтерфейсу, в інтернеті багато різних варіантів. Непогані відгуки в Мережі на Behringer-аудіоінтерфейси.

Освітлення

Для знімання ідеально денне природне освітлення. Однак, зазвичай доводиться проводити її в приміщенні. Для забезпечення яскравості та чіткості зображення ставлять додаткові світлові джерела.

Для транслювання досить двох звичайних стійок, які розміщують від кадру з боків. Важливо щоб в кадр джерела світла не потрапляли. В іншому випадку вони засліплюють глядачів. Оптимально в такій ситуації долучити комплект постійного світла.

Ще знадобляться розсіювачі: завдяки їм світ буде більш м’яким і не настільки яскравим.

Якщо в ході трансляції необхідно пересуватися, слід подбати про забезпечення яскравого світла на всьому просторі. Мають чудовий вигляд на камері світлодіодні лампи (на відміну від лампочок розжарювання, що «відсвічують» не дуже красиво жовтим: виглядає на відео це невдало).

Як зробити, щоб те, що транслюється, було добре видно

В ідеалі при проведенні онлайн трансляції конференції варто залучити дві камери (наприклад, Canon EOS 70D): вони роблять можливим фільмування з різних ракурсів.

Для знімального обладнання буде потрібна карта відеозахоплення для прийняття з камери відео потоку, подальшого перетворення його і «заливки» в Мережу через комп’ютер. Бувають карти вбудовані, але краще – плата, що припускає підключення USB.

Запис найцікавішого

Глядачам, слухачам завжди цікаві різні точки зору на те, що відбувається та розповідається.

В ідеалі варто подбати про наявність відповідних технічних можливостей для запису коротеньких бліц-опитувань, коментарів, невеликих інтерв’ю з присутніми на конференції. Важливо дізнаватися свіжі враження гостей про виступи спікерів. Можливо, судження учасників івенту будуть важливішими ніж те, що розповідали зі сцени. Адже учасники події можуть безпосередньо оцінити, чи можливо практично застосовувати отриману інформацію, чи стане вона реально корисною. Крім того, бліц-інтерв’ювання – відмінний спосіб поспілкуватися з цікавими особистостями, розширити в соціальних мережах свою аудиторію.

Можна також домовитися зі знайомими, створити загальний docx, куди слухачі доповідачів стануть вносити власні записи. Таким чином, можна фільтрувати інформацію, що прослуховується, а моменти, які являють найбільший інтерес, вставляти в трансляцію.

Якщо на конференції, що проходить, зі знайомих не буде нікого, можна залучити спеціальні онлайн-сервіси, які допомагають відстежувати твіттер-повідомлення.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь